Yüzük neden 4. parmağa takılır?

Hep merak ederdim. Yüzük neden baştan 4. parmağa takılır diye… Bunun bir sebebi mutlaka vardır ama nedir derdim.Aşağıdaki teori her parmağa bir anlam yükleyip bunu açıklamaya çalışıyor.

Baş parmak anne ve babamızı
işaret parmağı kardeşlerimizi
Orta parmak kendimizi
Dördüncü parmak yani yüzük parmağı eşimizi
Küçük parmak da çocuklarımızı temsil ediyor..
Peki eşimizi temsil etmesi için neden dördüncü parmak seçilmiş.bunu anlamak için ellerimizi kullanarak bir test yapmalıyız.bu test için ellerimizi resimdeki pozisyondaki gibi birleştirelim.

Testin Kuralı:

yuzuk_el

Ellerimiz bu pozisyondayken uçları birbirine değen parmaklarımızı sırasıyla birbirinden ayıracağız.iki parmağı birinden ayırırken diğer parmaklar birbirinden asla ayrılmayacak..
Ayrılan parmakları tekrar birleştirip sonra sıradaki parmakları birbirinden ayıracağız.orta parmak kendimizi simgelediği için onları ayırmıyoruz.
Bu şekilde yaptığınız zaman dördüncü parmaklar olan yüzük parmaklarının birbirinden ayrılmadığını göreceksiniz.
Annemiz,babamız.kardeşlerimiz ve çocuklarımızla hayatın belli bir bölümünden sonra ayrılırız ama hayatımızız gerçek aşkıyla ömrümüzün sonuna kadar beraber kalırız.dördüncü parmakların ayrılmaması bunu temsil ediyor ve bu sebeple yüzük parmağı oluyor.

Not: Bu tamam peki neden nişan yüzüğü sağa, evlilik yüzüğü sola takılır? Bilen varsa anlatsın lütfen…

Yüzük neden 4. parmağa takılır?” için 2 yorum

  • 24 Mart 2007 tarihinde, saat 02:03
    Permalink

    bilgim kesin değil ama vücudumuzdaki tüm damarlar başka damarlarla birleşerek kalbimize bağlanıyorlar. sadece sol yüzük parmağından geçen bir damar direk olarak kalbe bağlı olduğunu duymuştum. doğruluk payı nedir bilmiyorum. sadece bir duyum.

  • 24 Mart 2007 tarihinde, saat 14:13
    Permalink

    İlginç bir teori. En kısa zamanda araştırıp doğrulunu bulmazsak çatlarız. Bulunca buradan açıklarız.

Bir yanıt yazın