İnternette RSS ile zaman kazanın

İster haber takip etmede ister kampanyalardan haberdar olmada kullanın, RSS özelliğinin hayatınızı değiştireceğini göreceksiniz.

İnterneti yoğun kullananların zaman kazanmasını sağlayan RSS özelliğinin kullanımı giderek kolaylaşıyor. Çok sayıda siteyi takip eden biriyseniz, her seferinde bu sitelerdeki değişiklikleri gözlemek için sitelere tıklamak yerine, RSS beslemesine abone olarak bu değişikliklerin bilgisayarınıza mesaj olarak gelmesini sağlıyorsunuz.

Bu özelliğin dikkat çeken iki uygulama alanı bulunuyor. Biri güncel içeriği daha rahat takip etmek; diğeri ise düzenlenen kampanyalardan zamanında haberdar olmak.

RSS, “bookmark” kullanarak sayfa işaretlemenin yerini almaya şimdiden başlamış gibi görünüyor. zu anda RSS kullanım oranı düşük kalırken Internet Explorer 7’nin RSS okuyucusu ile gelmesinin RSS kullanımının yaygınlaşmasında önemli rol oynaması bekleniyor. Firefox’da zaten bu özellik bulunuyor.

RSS okuyucusu özelliği, sitelerde görülen turuncu RSS tuşlarına basıldığında bir XML kodu ile karşılaşmak yerine içeriğin genellikle başlık ve spot olmak üzere, normal bir biçimde karşınıza çıkmasını sağlıyor. 

Bir yanıt yazın