Değişken klavye…

Bilgisayar dünyası daima gelişme içerisindedir. 1 yıl öncesinin en yeni teknolojisi bu gün hurdaya çıkmış duruma bile gelebiliyor. Mesela monitörler inceldi, fareler kuyruğunu yitirdi. Ama ne hikmetse klavyeler 1880’lerden beri neredeyse hiç değişmedi. Değişim vakti geldi. Art Lebedev adlı bir Rus tasarım firmasının geliştirdiği yeni bir konsept klavye oldukça ilginç bir ürün. Optimus adlı klavyenin tuşlarının her biri küçük bir OLED (Işık Saçan Organik Diyot) ekran. Böyle olunca da üzerlerindeki harf ve işaretler, kullanılan programa ya da kullanıcının isteğine göre değiştirilebiliyor. Tufllara değişik işlevler yükleyebiliyor ve değişik dillerin alfabelerini uygulayabiliyorsunuz (Arapça, Çince vb.)

klavye

klavye

Ferkettiniz mi bilmiyorum ama tuşların üzerinde herhangi bir resmin görünmesini sağlayabiliyorsunuz. Mesela ENTER tuşu yerine kendi fotoğrafınızı koyabilirsiniz. Ürün birazcık pahalı ama…

Bu sayfadan ayrıntılı bilgiye ulaşabilirisiniz.

Not: Bu haber okurlarımızdan Serhat SAzLAM‘ın katkıları ile hazırlanmıştır. Kendisine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Değişken klavye…” için 2 yorum

  • 09 Temmuz 2007 tarihinde, saat 10:41
    Permalink

    ben ve özellikle erkek arkadaşım da bu klavyenin hayranlarındanız. bilgisayarla ilgili birçok konuda faideli olacağını düşünüyoruz. eğer ilgilenen varsa artlebedev’in Türkçe sitesi de var. http://www.ertlebedev.com.tr. bu ürünün ön siparişi bile alınıyo.

  • 05 Ağustos 2007 tarihinde, saat 01:16
    Permalink

    1500 dolar çüş 🙂

Bir yanıt yazın