Amiga ile yeniden buluşmaya az kaldı


Oyun bilgisayarı alanında bir devre damgasını vuran Amiga, iki yeni yapılandırma seçeneği ile yakın zamanda geri dönüyor.
Amiga, bir zamanların oyun bilgisayarı kavramı ile özdeşleştirilen Amiga bilgisayarların, yeniden tüketici ile buluşmasına az bir zaman kaldığını duyurdu.

Yeni Amiga bilgisayarı ile ilgili duyuru, Amiga ve yazılım tarafındaki iş ortağı ACK arasında uzun zamandan beri devam eden görüşmeler sonucunda yapıldı.

Detayları hakkında fazla açıklama yapılmayan yeni Amiga’nın, iki ayrı fiyat kategorisinde olacağı ve PowerPC mimarisi üzerine kurulu olduğu belirtildi. Geçmişteki Amiga kullanıcılarının günümüzdeki beklentilerini karşılamak ve bunun yanısıra yeni Amiga tutkunları yaratmayı amaçlayan ürün, yurtdışında 500 dolar ve 1500 dolara satılacak iki ayrı yapılandırmaya sahip olacak.

İlk olarak 1982 yılında Commodore’un bir birimi olarak hayata geçirilen Amiga, 1994 yılına kadar oyun dünyasındabir fenomen olarak yer almıştı. zirket daha sonra 1994 yılında iflas etmiş ve isim hakkını Eyetech’e satmıştı.

Bir yanıt yazın