Müthiş ekran koruyucu…

Normalde ekran koruyucusu kullanmayı sevmem. İlk ortaya çıkan monitörlerde fosfor yanması denen bir olay vardı. Sürekli açık kalan bilgisayarlarda ekran kapalı iken bile ekranda iz bırakan yazılar okunabiliyordu. Çözüm çok basitti. Ekranda daima hareket eden bir veya birkaç yıldız kullanılmadığı zamanlarda görüntüdeki fosfor yanmasını engelliyordu.

Kısaca ekran koruyucunun neden ortaya çıktığını öğrendik. zimdi ise iş daha çok oyun oynamak, ekranda şirin görüntüler oluşturmak haline geldi. O yüzden kendi bilgisayarımda kullanmıyorum. Ama siz kullanıyorsanız da bu harika görüntüleri üreten ekran koruyucuyu önermeden edemeyeceğim. Açık kaynak severn arkadaşlara da müjde. Program tamamen açık kaynak kodlu. bir çok gönüllü tarafından geliştiriliyor.

Ekran koruyucu
Ekran koruyucu

Ekran koruyucu

Buradan bilgisayarınıza indirebilir, buradan da bu program ne gibi görüntüler üretiyormuş görebilirsiniz.

Not: Öncelikle program çok iyi bir işlemci istiyor. Bilgisayarınız çok iyi değilse heveslenmeyin bile. Program kurulduktan sonra firewall kullanıyorsanız sizden internete erişmek için izin isteyecektir. Mutlaka izin verin. Çünkü ilk ve yeni şekilleri internetten indirip kullanıyor. Aksi halde boş bir ekrana bakarsınız.

Bir yanıt yazın