Filli yapboz yapalım…

Hep filli boya olacak değil ya, yapbozunu da biz yapalım.

Yapbozlar genelde bir resmin, artık neredeyse standart olmuş şekillerde kesilmesi, sonra tekrar bir araya getirilmeye çalışılması şeklinde olur.Gelişmekte olan çocuklar için gerçekten el, gö, beyin koordinasyonunun gelişmesi açısından önemlidir.

fil

Bu yapbozda parçalar alışılmışın dışında fillerden oluşuyor. Küçük küçük filleri birleştirip büyük fili elde etmeye çalışıyoruz.

Yapımı ise gayet kolay. Bu dosyayı bilgisayarınıza indirin. İçinde iki adet dosya var. Aslında ikisi de aynı. Ama farklı formatlarda. İstdiğiniz birisini açıp yazıcınızdan bastırın. Sonrasında ister bir kartona yapıştırırsınız, ister şekildeki gibi ahşaptan keser/kestirirsiniz.

Çok eğlenceli bir oyuncak. Kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz.

Filli yapboz yapalım…” için bir yorum

  • 27 Mart 2011 tarihinde, saat 23:20
    Permalink

    Merhaba,bu yapboza bayıldım. Linkini verdiğiniz yerden dosyayı da indirdim ama birkaç yere sormama rağmen yaşadığım yerde bunu kestirecek bir yer bulamadım. Buna benzer yapbozların nette satışlarını gördüm fakat ne renklerı ne de çizimleri ( fil gözleri kulaklar gibi) resmini verdiğiniz yapboza benzemiyordu. Bu yapbozun satışı yapılıyorsa almak isterim.

Bir yanıt yazın