Çanakkale Geçilmez…

Vurulmuş tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!
Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker!
Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.
Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhid’i…
Bedr’in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.
Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?
“Gömelim gel seni tarihe” desem, sığmazsın.

18 Mart Çanakkale zehitleri günü. Her ne kadar vatanımızı, zehitlerimizi tek bir günde anmak doğru olmasa da onlara ayrılmış bir gün olması gerçekten güzel bir olay.

Ancak millet olarak ne kadar vatansever olduğumuzla övünsekte aşağıdaki görüntüler içler acısı halimizi gözler önüne seriyor.

Türk Milleti;

Magazinleri, ünlülerin kiminle gezdiklerini, kim kimle aşna-fişne yapıyor, kim kime laf ile sataşıyor’u bırak. Gözünün önüne perde gerenleri unut. Silkin ayağa kalk. Atanı seni bugüne taşıyanları unutma. Çok çalış, dürüst ol. Eğer böyle yaparsak dik durabiliriz. Unutmayın:

Doğacaktır bize vadettiği günler hakkın, kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın…

canakkale

Çanakkale Savaşı ile ilgili bu siteden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Çanakkale Geçilmez…” için 15 yorum

 • 17 Mart 2007 tarihinde, saat 10:41
  Permalink

  allah belanızı versin bilmiyosunuz öküzler neden yaşıyosunuz ki siz

 • 17 Mart 2007 tarihinde, saat 16:41
  Permalink

  Geçmişini bilmeyen geleceğini nasıl bilsin yazıklar olsun soru sordukları lise mezunlarına Japon askerlerine Anzak diyorlarımış öküz
  Australian
  New
  Zeland
  Army
  Corps

 • 19 Mart 2007 tarihinde, saat 18:41
  Permalink

  oha yaaaa ulen atamızın emanet ettiği gençlere bak !!!

 • 20 Mart 2007 tarihinde, saat 09:25
  Permalink

  Bizim ATA’mız ve şehitlerimiz vatanı için canını verirken bu dönemdeki
  insanlarımız sadece kendini düşünüyor atalarımız savaşta binbir
  zorlukla orada savaştı ama biziminsanlarımız bunu yapmıyor.Sırf canları
  yanmasın diye kendisini başka milletlere alıyor.(BİZİM İNSANLARIMIZIN
  ÇOzU BU HAYATI HAK ETMİYOR)

 • 27 Mart 2007 tarihinde, saat 01:19
  Permalink

  üniversite yıllarında tarih hocamız şöyle derdi; bu ülkede vatanını savunurken şehit olanların torunlarıyla,savaştan kaçanların torunları yaşıyor. tarihini bilmeyen atasını ve ecdadını ne bilir. savaştan kaçanın torunu çanakkaleyi ne bilir. yüce allah biz şehit ve gazi torunlarına yine atalarımız gibi şehitlik mertebesini nasip eylesin. şehit ve gazilerimiz umarım bizlere haklarını helal ederler.ne mutlu türküm diyene. ne mutlu şehit ve gazilerimizin kıymetini bilene,ne mutlu atasını ve tarihini bilene.

 • 27 Mart 2007 tarihinde, saat 08:43
  Permalink

  Çok doğru söylemiş hocanız. Ama suç tamamen onlarda da değil. Akşam açın televizyonları 10-15 dakika izleyin kanalları, yapılan yayınlara dikkat edin.

  Kim kiminle ne yapıyor, sosyete ne yapmış…
  Küçüklere neyin ne olduğunu büyüklerin anlatması gerek. Televizyondan öğreniyor insanlar herşeyi. Onların derdi de rating. Kime ne eğitimden…

 • 29 Mart 2007 tarihinde, saat 00:03
  Permalink

  medya halkın her zaman bir adım önünde olmalıdır ama bilinçdirmek ve eğitmek için. malesef istisnalar hariç bizim medyamız halkı uyutuyor. artı vatana ve millete düşman gibi davranıyor. örneğin yunanistan-türkiye maçında olan olayları yunan tv’leri bir kare dahi göstermedi öte yandan bu maç türkiyede olsa ve kazara sahaya bir çakmak düşse seyreyleyin asrın haberciliğini. bizim kameramanlar herzamanki kendini koruma modlarıyla -ben işimi yapıyorum diyerek onlarca kamera ile zum yaparlardı. bunun örneklerini çoğaltabiliriz.

 • 29 Mart 2007 tarihinde, saat 00:28
  Permalink

  bu şehitler diyarı cennet ülkemizde herkes elinden geleni yapsa özelliklede medya kuyu kazmayı bıraksa tabi istisnalar hariç, düşmanlarımız türkiye derken bile titrer. örneğin senaryolar ülkesi amerika. ABDnin neyi var. tarihi varmı? kızılderili katliamı(5 milyon kızılderiliyi öldürdüler) ve ısıtıp ısıtıp tekrar önümüze koydukları kuzey-güney savaşından başka. fakat senaristleri, medyası, holywood ABD=güç slagonunu yaydılar ve reklamları etkili oldu. tabi bu yüzeysel bakanlar için geçerli. işin derinliğine inenler medya+sömürgecilik=ABD olduğunu zaten biliyor.

 • 30 Mart 2007 tarihinde, saat 09:25
  Permalink

  Günümüzde tabiki televizyon kanallarının olumsuz etkilerini boş geçemeyiz fakat bu çanakkale savaşını ben ilkokuldan itibaren hatta ilkokula gitmeden anamdan babamdan öğrenmeye başladım. En başta aile yapımızda sorun var bizim, avrupa dediğimiz tek dişi kalmış canavar bize en önemli günlerimizi dahi önemsemez hale getirdi. seyredenler görmüştür tarihimizin ne kadar önemsendiğini halkımız tarafından. halbuki biz Türk’ üz daha küçük yaştan itibaren ailelerimizden öğrenmemiz gerekiyo bizim tarihimizi, ondan sonra okullarda. ama şu anda maalesef ne ailelerden küçük yaştan itibaren bir şeyler öğretiliyo nede okullarda tam anlamıyla tarih dersleri veriliyor. bide televizyonlarda sadece kimin eli kimin g……e muhabbetleri yapılınca durum bundan ibaret oluyor. bakın adam anzaklara japonlar diyo yok böyle bir şey bir Türk genci tarihini özellikle Çanakkale Zaferini bilmiyosa vah benim Türk Gençliğim demekten başka birşeyde kalmıyor bize. Ama gençlik Vatanını sevenlerden Vatanı için bi şeyler yapmaya çalışanlardan korkutularak büyüyor.Mesela Ülkü Ocakları buralara giden gençlere bir sorun bakalım neleri biliyorlar. size tarih dersi versinler. bize böyle gençler lazım, tarihini bilen ne olduğunu, nerden geldiğini, soyunu sopunu bilen gençler lazım. Eğer bunu başaramazsak ilerde ıraktan farklı bir duruma düşmeyiz. Vatanımızı, Türk’ lüğümüzü korumak ve kurtarmak istiyorsak yukarıdaki, japonlara anzaklar diyen öküzler gibi cahil olmayalım lütfen. Tarihimizi bilelim ve tarihimize sahip çıkalım. Tarihini bilmeyen bir millet yok olmaya ve başkalarının hükmü altına girmeye mahkumdur. !!!!!TÜRKİYE TÜRK’ TÜR TÜRK KALACAKTIR!!!!!

 • 30 Mart 2007 tarihinde, saat 12:44
  Permalink

  Çok güzel bir yorum yapmışsınız, ellerinize sağlık.

  Geçmişi olmayanın geleceği olamaz…

 • 06 Ocak 2008 tarihinde, saat 10:27
  Permalink

  Mesut abi kurban bayramın ve yeni yılın kutlu olsun …

 • 27 Şubat 2008 tarihinde, saat 10:43
  Permalink

  güzel bi haber

 • Geri bildirim: ÇANAKKALE GEÇİLMEDİ GEÇİLMEYECEK

Bir yanıt yazın