Artık Ödevleri Microsoft yapacak!

Microsoft, Math 3.0 adındaki yeni yazılımla, fizik kimya ve matematik problemleri çözmede öğrencilere yardımcı oluyor.
Microsoft, öğrencileri için bir yazılım çıkarıyor. Math 3.0 adındaki yazılım, fizik kimya ve matematik problemleri çözmede öğrencilere yardımcı oluyor.Yazılım devi, dün tanıttığı Math 3.0 yazılımı ile öğrencilere derslerinde ve ödevlerinde yardımcı olmak istiyor. İlkokul, lise ve yüksekokul düzeyindeki öğrencilere hitap edecek olan bu yazılım; trigonometri, fizik ve kimya gibi konularda çözüm sunacak.Math 3.0, UMPC (taşınabilir küçük pc) ve Tablet PC’lerde kullanabiliyor. Bu ay içeirsinde indirilebilir hale gelecek yazılım, İngilizce olmakla beraber 19.95 Dolar’dan satılacak. Math 3.0′ı, Microsoft Türkiye ofisinin de Türkçeleştirerek kullanıcılara sunması bekleniyor.shiftdelete.net

shiftdelete.net

Artık Ödevleri Microsoft yapacak!” için 2 yorum

 • 22 Mayıs 2007 tarihinde, saat 12:59
  Permalink

  Microsoft’u günahım kadar sevmem. Ama işim dolayısı ile mecbur kullanıyorum.
  Sadece ve sadece eğitim için yayınlanan bir linux sürümü olan eduubuntu tamamen ücretsiz ve çok daha kapsamlı görünüyor.

  Geleceğin yöneticileri olan gençlere, çocuklara tavsiyem linux öğrenmeleri…

 • 22 Mayıs 2007 tarihinde, saat 13:27
  Permalink

  Bu tavsiyenize uyacağımıza emin olun Mesut Abi. Çocukluğumuzdan beri Microsoft bağımlısı olarak yetiştirildik. Yavaş yavaş dış dünyaya gözümüz açılınca anlamaya başladık bilişim sektöründeki güzellikleri. Linux de bunlardan biri.. Ubuntu’yu gördüğümde neye uğradığımı şaşırdım. Vista da kullanmış birisi olarak ilk fırsatta Ubuntu kuracağım gibi görünüyor.. Ama bu tip ödev falan konularında da el mahkum Microsoft’a kalabiliyoruz.. Artık ne yapalım arada kullanmak lazım değil mi.

Bir yanıt yazın